IM hosting


Potrebujete pre vašu firmu alebo službu Instant Messenger (IM) server (server pre posielanie krátkych správ)? Pripadne už používate niektorú z verejných IM sietí (ICQ, Yahoo, MSN) pre komunikáciu s klientami? Dajte si pozor, aby ste cez tieto siete neposielali citlivé udaje!

Ponúkame vám návrh, implementáciu a prevádzkovanie XMPP/Jabber IM servera na našej infraštruktúre.

XMPP/jabber je technológia, ktorú používa napr. Google Talk alebo Facebook. Váš IM server tak bude kompatibilný s najväčšími hráčmi na trhu a bude pritom nezávislý, bezpečný a vhodný na prenos citlivých interných informácií. Pri komunikácii cez XMPP/Jabber môžete správy šifrovať pomocou GPG/PGP, prípadne iba heslom, ktoré si s druhou stranou dohodnete. Túto vlastnosť vám neponúkne žiadna iná verejná IM sieť.

Potrebujete komunikovať s klientmi naživo o citlivých údajoch? Práve pre vás je XMPP/Jabber ideálna voľba a nemusíte sa báť využiť aj náš existujúci server - zadarmo. Šifrovaním správ zabezpečíte, že sa k obsahu komunikácie dostane iba adresát správy.

XMPP/Jabber ponúka aj možnosť prenosu videa a audia - všetko závisí na správnom výbere Jabber klienta. Aj s tým vám vieme pomôcť. Stači sa na nás obrátiť.

XMPP/Jabber si môžete vyskúšať na verejnom XMPP/Jabber serveri jabber.sk, ktorého sme prevádzkovateľom.

Ponuka XMPP/Jabber služieb

XMPP účty Offline správ MUC Poznámky Cena
Light 5 50 správ/účet nie balík je dostupný len pre fyzické osoby a neziskové organizácie; jednorázový poplatok za zriadenie 5,00EUR/doménu 0.00 €
XMPP účet bez limitu 500 správ/účet áno cena za jeden XMPP účet a hosting vlastnej domény bez obmedzenia konečného počtu účtov 0.30 €